SwimTime – poloautomatická časomíra pro plavání

Elektronická časomíra pro bazénové plavání SwimTime je základní poloautomatická elektronická časomíra, jejímž hlavním úkolem je zvýšit komfort, přesnost a objektivitu při ručním měření časů na plaveckých závodech. Primárně je určena pro měření časů při základních plaveckých soutěžích, jako jsou oddílové a klubové přebory, oblastní a krajské základní soutěže a pohárové soutěže nevyžadující plně automatické měření.

Časomíra SwimTime se skládá ze tří základních částí (časoměrná řídící jednotka, startovací zařízení, LED displej) a doplňkových, ale pro plnohodnotnou funkci nezbytných komponent, kterými jsou spojovací moduly pro jednotlivé dráhy, tlačítka a rozšiřující reproduktory pro startovací zařízení. Časoměrná jednotka může též fungovat zcela samostatně s manuálním ovládáním všech funkcí z klávesnice nebo s připojením jen některých komponent. Samostatně a nezávisle na časomíře SwimTime je též možné používat startovací zařízení.

Časomíra SwimTime je určena pro měření časů s přesností na 1/10s nebo 1/100s na 4 – 10 dráhovém bazénu a umožňuje zaznamenat mezičasy a cílové časy na tratích 25m – 1500m (až 30 mezičasů) pro každého závodníka v rozplavbě. Všechny základní údaje (č. disciplíny, č. rozplavby, datum a čas startu) a mezičasy a výsledné časy včetně pořadí a čísla dráhy se automaticky tisknou na vestavěné  online tiskárně.

Na připojeném dvanáctimístném LED displeji (velikost znaků 80x55mm , velikost celého řádku 895 x 135 x 35 mm) se průběžně zobrazuje běžící čas od startu, mezičasy vedoucího závodníka a po ukončení rozplavby výsledné časy včetně pořadí a čísla dráhy všech závodníků startujících v rozplavbě. Počet řádků je možné zvětšit až na 9. (1xtitulek + jeden řádek pro každou dráhu resp. pořadí) Pokud je počet řádků stejný jako počet drah, jsou zobrazovány též mezičasy všech startujících závodníků.

Spuštění času (start) je možné buď automaticky přenosem startovního impulzu ze startovacího zařízení nebo manuálně tlačítkem na klávesnici časomíry SwimTime. Měření časů a mezičasů provádí dráhoví rozhodčí tlačítky připojenými přes dráhové moduly k časomíře SwimTime.

Veškeré naměřené mezičasy a cílové časy včetně čísel disciplíny, rozplavby a dráhy lze v online režimu nebo dávkově po ukončení rozplavby odesílat přes rozhraní RS232 do připojeného PC ke zpracování výsledků. Data je možné odesílat buď protokolem SwimTime nebo OMEGA Ares21 GP.

Časomíra SwimTime i všechna související zařízení (startovací zařízení, LED displej) jsou napájeny bezpečným napětím 12V. Časomíra SwimTime a startovací zařízení, u kterých se předpokládá umístění v blízkosti bazénu, jsou vybaveny výkonnými bateriemi, zajišťujícími několikahodinový provoz bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Na veškeré zařízení je poskytován záruční i pozáruční servis. Součástí ceny a dodávky jsou všechny nutné propojovací kabely v základních délkách:
            – kabel SwimTime – startovací zařízení – 15m
            – kabel SwimTime – výsledková tabule – 15m
            – propojovací kabely k ext.reproduktorům – 10m, pokud jsou součástí dodávky
            – propojovací kabely mez řádky výsledkové tabule – pokud je součástí dodávky více   
              řádek dále příslušný počet síťových adaptérů resp. nabíječek pro SwimTime, startovací zařízení a výsledkové tabule. Součástí dodávky je též základní spotřební materiál – 10ks roliček thermo papíru do tiskárny SwimTime.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *